הדברת מזיקים הדברה ירוקה
הדברת נמלים לוכד נחשים
הדברת מכרסמים הדברת דבורים
הדברת ג'וקים הרחקת יונים
הדברת טרמיטים ריסוס
הדברת פרעושים הדברה אורגנית

הדברה אקולוגית

המונח אקולוגיה מתייחס למערכת היחסים בין הסביבה לאדם כאשר ניתן דגש על השפעת פעילות האדם על הסביבה והשפעת הסביבה על האדם (נוף, אקלים וכולי). כאשר מדובר במונח הדברה אקולוגית ניתן דגש על המתודות בהם האדם עושה שימוש עבור הדברת מזיקים בצורה שאינה פוגעת בסביבה.

המונחים המקובלים יותר בעולם ההדברה, המתייחסים לאופי חומרי ההדברה, הינם הדברה ירוקה, הדברה אורגנית והדברה צמחית להבדיל מביצוע הדברה כימית. בטרם נדון בייחודיות הדברה אקולוגית נציין כי כל מדביר, מכל חברה ובכל סוג הדברה, מחויב בתעודת מדביר ובאישור מטעם המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות לפעולה ולשימוש בחומרים המוגדרים כחומרי הדברה.

מהי הדברה אקולוגית?

כאמור, הרעיון העומד מאחורי הדברה אקולוגית היא פגיעה מינימלית בסביבה כאשר הסביבה כוללת את בני האדם, חיות המחמד וחיות אחרות, חרקים וצמחים, האדמה ומי התהום. הדברה כימית לעומת הדברה אקולוגית אכן מטפלת בצורה מוצלחת במזיקים, אך היא עלולה להשאיר עקבות של  חומרים מזיקים לסביבה לא רק ברמת החי אלא גם ברמת הצומח, וזאת משום שחומרים כימיים מתכלים לאחר שנים רבות. הם עלולים להגיע לאדמה ולמי התהום ובכך ליצור שרשרת מזהמת הפוגעת גם בחי ובצומח ובבני אדם (חלק מהמים אנו שותים מקורם במי התהום).

הדברה אורגנית עושה שימוש בחומרים טבעיים ללא חומרים כימיים, כלומר כל גורם הנכלל בריסוס או בחומר ההדברה המוצק מקורו בצמחים כגון עלים, שורשים ושמנים של צמחים כגון צמחי תבלין וחרציות. מקורו יכול להיות גם מלחים שונים או מקור חי כגון חיידקים או חרקים.

כיצד מתנהלת הדברה אקולוגית?

מומחים בתחום מגיעים אל האזור הנדרש לטיפול ומבצעים סריקה מורחבת כדי לאתר את מוקדי הטיפול הנדרשים כגון קינים, מחילות וחורים. לאחר איסוף הנתונים והגדרת המזיקים נוצרת תכנית פעולה מוגדרת בשקיפות מלאה עם הלקוח תוך פירוט לגבי טיב החומרים. חשוב לציין כי ההדברה אינה דורשת התנהלות מיוחדת של בני הבית, וזמן ההמתנה לאחר ההדברה הינו קצר יחסית.

אפשר להרגיש בטוחים גם לאחר הדברה מקצועית ירוקה!

צרו קשר לפרטים נוספים - 1-800-450-455 - חברת צפע הדברות